Po stopách praotce Čecha Tisk Email

Dne 13.4 jsem se zúčastnil závodu horských kol v Roudnici nad Labem.

Závod byl dlouhý 30km a převýšení cca 700 m.n.m.Účast závodníků potěšila i pořadatelé,kteří byli překvapeni celkovým počtem 122 závodníků.Trať byla vedena po lesních a polních cestách kolem hory Říp,Několikrát se šplhalo k úpatí hory.Jelo se celkem za velkého větru.závod se pro mne od začátku vyvíjel celkem slibně,držel jsem se ve druhé skupině kolem 20 místa,mám pomalejší rozjezd.když jsem se dostal do rytmu a začalo mi to jet,tak jsem bohužel zjistil,že mi začíná pomalý defekt na předním kole,bylo tak 12km do cíle.Začal jsem tedy velmi ztrácet ve sjezdech a cross country pasážích trati :-( a postupně se propadal pořadím.Bohužel co se dá dělat i toto ke sportu patří.ale jinak pěkný závod,za rozumnou cenu(150kč) a občerstvením v cíli.Zkusím to příští rok vylepšit svoje umístění.