Sazkammergut Trophy 2014 Tisk Email

Salzkammergut  Trophy 2014

Je to už dlouho,co jsme se na jednom setkání v hospůdce po sezóně  z hecu domluvili,že pojedeme na známý závod horských kol Salzkammergut Trophy v Rakousku.A hned jsme zvolili druhou nejtěžší variantu (119km a 3848m převýšení).A jak ten čas letěl,tak i datum 12.7 bylo tu.Vyrazili jsme ve dvou členech(Honza Novák,Jirka Mansfeld) z Bike Mšeno do 400km vzdáleného Bad Goisernu,kde závod probíhá.Po ubytovaní na místním fotbalovém hřišti,jako většina závodníků,jsme se vydali do centra dění na prezenci.Obě dlouhé tratě mají předstartovní prohlídku kol(naštěstí komponenty na MTB nedělá jistá italská firma začínající na C).Obě kola bez problémů prošla a my se vydali pro číslo.Velké překvapení bylo,jakou rychlostí vše proběhlo i při tak obrovském počtu závodníků.Druhý den ráno jsme v 7h vstali a nemile nás překvapilo počasí,slabý déšť a mlhavo.Na startu se slabý déšť změnil na celkem intenzivní.Hned po startu se začalo stoupat na první z kopců,nekonečné stoupání a brodění nemělo konce, nahoře jsme byli totálně mokří a čekal nás sjezd dolů.Místy byl opravdu těžký a některé pasáže nejetelné. Na 65km nás čekal slavný výjezd od Halštatského jezera,jedenáct zatáček zakončených 30% stoupaním.Počasí bylo nemilosrdné až do 90km. To však neubralo na pověstné atmosféře tohoto závodu, lidé byli opravdu fantastičtí a každá vesnice byla na závod připravená v podobě různých masek a skokánků.Každý skok diváci náležitě ocenili potleskem.Což nás hnalo jet rychleji.Posledních 30km vysvitlo i slunce a konečně bylo vidět krásy Alp.Po 7,5h jsme konečně projeli cílem, plni zážitků a řádně unaveni, ale krásně. A hned při cestě domů se nám honila myšlenka, co třeba příště ta 210-ti kilometrová trať……..ale to je ještě daleko.