Švýcarsko 2006 Tisk Email
ŠVÝCARSKO 2006

Po návštěvě Savojských Alp a italských Alp a Dolomit to tentokrát vyšlo na Bernské Alpy ve Švýcarsku. Za cíl jsme zvolili město Andermatt, ale nakonec nás okouzlil nedaleký kemp v Realpu.
První etapa vedla přes Furkapass (s Gletschským ledovcem, z kterého vytéká řeka Rhôna) do Gletsche, na Grimselpass a zpět.
Druhý den jsme vyrazili opačným směrem přes Andermatt a Wassen na Sustenpass. Cestou zpět jsme se zastavili u Ďáblova mostu s památníkem (v azbuce) na přechod ruské armády maršála Suvorova.
Třetí den nás čekala královská (101km dlouhá) etapa přes průsmyk St.Gotthard, který je vstupem do italského kantonu Ticino (odtud se jména měst píší italsky) a přes nejvyšší švýcarský průsmyk Nufenenpass (s výhledem na čtyřtisícovky). Kruh uzavíral průsmyk Furkapass. Při pohledu na jeho stěnu odmítali někteří jedinci poslušnost, ale nakonec jim nezbylo nic jiného, než průsmyk vyšlapat.
Poslední den pobytu byl na programu pohodový výjezd na Oberalppass a návštěva Andermattu.
Cestou zpět jsme ještě nakoukli do Vaduzu (hlavního města Lichtenštejnska) a smočili prstíky v Bodamském jezeře.Více na ...Švýcarsko 2006 126 fotek, 13 MB
 
 
BIKE Mšeno, Powered by Joomla!;©2009 - Administrator